W sobotę 1 sierpnia 2020 r. na stadionie przy ul. Karpińskiego zawodnicy MKS Czarni Żagań 1957 zmierzyli się ze Stalą Sulęcin. Dla żagańskiej drużyny był to pierwszy mecz w tym sezonie na własnym boisku, a samo wydarzenie miało szczególny wymiar. Dla Czarnych, którzy od maja br. administrują obiektem sportowym przy ul. Karpińskiego 4, to swoisty powrót do korzeni, bowiem tutaj przed laty święcili oni swoje największe tryumfy.

Przed meczem odbyło się spotkanie ze sponsorami i partnerami klubu, w którym uczestniczyli zastępca burmistrza Sebastian Kulesza oraz Przewodniczący Rady Miasta Żagań Adam Matwijów.

Spotkanie rozpoczęło się ceremonią przekazania piłek – w imieniu prezesa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Roberta Skowrona piłki dla klubu przekazał dyrektor żagańskiego podokręgu Dariusz Jakubas. Zanim jednak zabrzmiał pierwszy gwizdek minutą ciszy uczczono pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego.

Pierwsza połowa meczu zakończyła dla naszych zawodników pomyślnie, wynikiem 1:0, po bramce Zbigniewa Mastalerza w 18 minucie. W drugiej połowie spotkania bramki zdobyli kolejno Tomasz Urban (46′, 73′ ) i Wojciech Wypych (78′). Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Czarnych 4:0.

Tytuł najlepszego piłkarza w MKS Czarni Żagań 1957 przypadł Krystianowi Chruścickiemu. W drużynie gości uhonorowany został bramkarz Filip Kowalew.

Aktualnie żagańska drużyna ma na koncie 6 punktów i przewodzi, razem z trzema innymi drużynami, w tabeli lubuskiej IV ligi.

15 sierpnia piłkarze MKS Czarni Żagań 1957 zmierzą się w Krośnie Odrzańskim z Tęczą Krosno Odrzańskie.