1 września 2020 roku rozpoczął się nowy rok szkolny. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów, rodziców i nauczycieli, w żagańskich placówkach oświatowych zrezygnowano ze wspólnych uroczystych apeli. Inauguracja roku szkolnego odbyła się w klasach z wychowawcami, według harmonogramu dla poszczególnych oddziałów.

Burmistrz Andrzej Katarzyniec osobiście powitał pierwszoklasistów w murach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7. Przejętym debiutantom życzył radości z wielkiej przygody, jaką jest nauka. Nowi podopieczni żagańskiej “Siódemki” otrzymali również drobne upominki – tarcze szkolne.

Z uczniami szkół podstawowych nr 3 i 5 w Żaganiu spotkał się Zastępca Burmistrza Sebastian Kulesza.

Wszystkim uczniom, tym młodszym i tym starszym, życzymy samych sukcesów, wielu wspaniałych przygód oraz dużo zdrowia. Niech rozpoczynający się rok szkolny 2020/2021 będzie dla Was wyjątkowy, niech zdobyta wiedza pozwoli rozwijać Wasze talenty, a w przyszłości realizować marzenia.

 

Nie tylko rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w innej formule niż dotychczas. Organizacja pracy, zarówno przedszkoli, jak i szkół, także będzie musiała być dostosowana do panującej sytuacji epidemicznej. Poniżej przypominamy zasady bezpieczeństwa obowiązujące od 1 września 2020 roku w miejskich placówkach oświatowych w okresie COVID-19.