27 września br. obchodzimy Światowy Dzień Turystyki. W związku z tym w najbliższy weekend (26-27 września 2020 r.) czeka na Was szereg atrakcji.

W sobotę Stowarzyszenie Turystyczne “Ogniwo” zaprasza na Obchody Dnia Turystyki z Ogniwem. Oferta skierowana jest do osób o różnym stopniu zaawansowania w turystyce rowerowej, członków stowarzyszeń turystycznych, sympatyków i szerokiego kręgu mieszkańców regionu. Zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe. Impreza ma charakter otwarty i bezpłatny.

Program Obchodów:

Godzina 1000 Pałac Książęcy w Żaganiu – przy Centrum Informacji Turystycznej

* WYCIECZKA ROWEROWA Z PRZEWODNIKIEM

Godzina 1100  Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu ul. Lotników Alianckich 45

* SPACER Z KIJKAMI NORDIC WALKING

Godzina 1300 Teren Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu ul. Lotników Alianckich 45

* ZAWODY TURYSTYCZNO-SPRAWNOŚCIOWE

* KONKURS KRAJOZNAWCZY.

* OGNISKO INTEGRACYJNE, WRĘCZENIE NAGRÓD I WYRÓŻNIEŃ

Karta zgłoszenia oraz więcej informacji – na stronie organizatora: www.ogniwo.zagan.pl

W niedzielę, w ramach Międzynarodowego Dnia Turystyki, Żagański Pałac Kultury, Punkt Informacji Turystycznej oraz Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu zapraszają do bezpłatnego zwiedzania wieży widokowej, żagańskiego pałacu oraz muzeum.

Na wieżę widokową znajdującą się przy placu Królowej Jadwigi będzie można wejść bezpłatnie 27 września br. w godzinach 12:00-18:00.

Zachęcamy również do skorzystania z możliwości nieodpłatnego zwiedzania Żagańskiego Pałacu Kultury z przewodnikiem, które będzie odbywało się w dwóch turach o godz. 11:00 i 15:00. Wejściówki na zwiedzanie pałacu do pobrania w Punkcie Informacji Turystycznej (ilość miejsc ograniczona) – tel. 68 477 10 01.

O godzinie 13.00 warto odwiedzić Muzeum Obozów Jenieckich przy ul. Lotników Alianckich, by poznać historię Wielkiej Ucieczki ze Stalagu Luft 3. Na chętnych czeka bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem.