Kowalski & Schmidt to polsko-niemiecki magazyn telewizyjny o tematyce z życia codziennego, kultury, polityki, nauki i sektora społecznego, ukazujący Polskę oraz Niemcy z perspektywy zwykłych obywateli. Program emitowany jest co dwa tygodnie, w sobotę o godzinie 17.25 w niemieckiej stacji RBB (Rundfunk Berlin-Brandenburg).
5 listopada telewizja RBB gościła w Teltow, a o współpracy pomiędzy naszymi miastami  opowiadał członek stowarzyszenia „Teltow ohne Grenzen” pan Norbert Gölitzer. Materiał został wyemitowany w minioną sobotę, tj. 28 listopada 2020 r.

Zapraszamy do obejrzenia programu, a szczególnie fragmentu o partnerstwie naszych miast (od 00:15:38).

(Kliknięcie w zdjęcie przekieruje Państwa na stronę wydania z dnia 28.11.2020 r.)

Niestety z uwagi na sytuację epidemiczną nie mogliśmy spotkać się osobiście z naszymi przyjaciółmi w Teltow. Pandemia koronawirusa wywróciła w ostatnich miesiącach do góry nogami wiele obszarów naszej codzienności, pomimo to staramy się nie zapominać o naszych przyjaciołach z miast partnerskich.

Zastępca burmistrza Sebastian Kulesza, zwrócił się niedawno do mieszkańców Teltow z ciepłym pozdrowieniem. Przypomniał, że w przyszłym roku  będziemy obchodzić 15 rocznicę  partnerstwa naszych miast.

Również członkowie żagańskiego stowarzyszenia “Miasto bez Granic”, przy wsparciu ze strony pracowników Urzędu Miasta Żagań, przesłali pozdrowienia dla przyjaciół z partnerskiej organizacji “Teltow ohne Grenzen”.

 

Warto w tym miejscu wspomnieć o nowym projekcie stworzenia wirtualnej trójjęzycznej książki kulinarnej.

Powoli przygotowujemy się również do realizacji projektu pn.”Transgraniczna pocztówka – polsko–niemiecki konkurs fotograficzny” współfinansowanego z Funduszu Małych Projektów w Euroregionie Sprewa-Nysa-Bóbr, który ma odbyć się w 2021 roku.