Nowe fotele kinowe

Żagański Pałac Kultury przystąpił do realizacji pierwszego etapu projektu, którego celem jest stworzenie możliwości innowacyjnej aktywności kulturalnej w administrowanym przez siebie obiekcie. Zaplanowano zakup profesjonalnego wyposażenia, aby stworzyć kompleks multimedialny, w skład którego wejdzie studio dźwiękowe NEO ART wraz z nowoczesną salą projekcyjną.

Pierwszym krokiem ku innowacyjności jest wymiana foteli kinowych w sali Inter. Gdy zakończą się prace, nasz obiekt zyska 98 wygodnych siedzisk kinowych. Istniejące już w sali nowoczesne nagłośnienie oraz ekran, w połączeniu z nowymi fotelami, stworzą doskonałe warunki do organizacji profesjonalnych projekcji filmowych – obecnie zdalnych, w przyszłości popandemicznej prowadzonych bezpośrednio w sali.

Powstające właśnie Studio Nowych Możliwości – jak podkreśla dyrektor ŻPK Anna Mrowińska – stwarza nowe możliwości i nową jakość obcowania z kulturą. Zespół trzech sal pozwoli na tworzenie muzyki, organizację koncertów kameralnych, paneli dyskusyjnych relacjonowanych na żywo w lokalnym radio, widowisk teatralnych i wielu innych ciekawych widowisk. Burmistrz Andrzej Katarzyniec odwiedził salę kinową, gratulując dyrektor Annie Mrowińskiej nowej inwestycji.