Sobieski walczy o finał

19 kwietnia 2021 roku burmistrz Andrzej Katarzyniec spotkał się z zarządem klubu WKS Sobieski Żagań. Jak podkreślił prezes Aleksander Bortnowski, przed nami historyczne wydarzenie. Dzięki ogromnej pracy i wsparciu publiczności żagańska drużyna po raz pierwszy powalczy w finale o pierwszą ligę! Ogromne zasługi ma w tym oczywiście sponsor strategiczny klubu, czyli miasto. Dyrektor Kazimierz Poprawski poinformował o doskonałej formie zawodników, którzy są gotowi do walki o najwyższą stawkę. Finały rozpoczną się 28 kwietnia i potrwają do 2 maja. Nasza drużyna zmierzy się najpierw z zespołem SMS Spała oraz z Chrobrym Głogów.

Burmistrz Andrzej Katarzyniec podziękował za intensywny sezon, zakończony historycznym wynikiem. Prosił o przekazanie zawodnikom oraz całej kadrze trenerskiej podziękowań za pracę, która napawa dumą wszystkich żaganian. Nie przestajemy dopingować siatkarzy, kolejny raz wierząc w wygraną „Sobieskiego” – podsumował spotkanie gospodarz Żagania.

Jak podkreślił w wywiadzie dla serwisu „Strefa siatkówki” trener Krzysztof Dobek, drużyna WKS Sobieski Żagań okazała się niespodzianką tego sezonu – Reprezentujemy nasze województwo lubuskie i będziemy chcieli jak najlepiej wypaść w tym turnieju – powiedział trener naszych siatkarzy. –  Nie ma u nas żadnej presji jeśli chodzi o wynik w turnieju finałowym, ale po cichutku liczę, że zrobimy kolejną niespodziankę i z tej podgrupy wejdziemy do czwórki bić się już konkretnie o awans.

Decyzja o tym, gdzie rozegrane zostaną mecze finałowe zapadnie dzisiaj. Trzymamy kciuki, aby miejscem walki sześciu najlepszych w drugiej lidze drużyn okazał się Żagań.