Koncepcja zagospodarowania Gryżyc

Trwają przygotowania do nadchodzącego sezonu letniego. Z myślą o zapewnieniu odpowiednich warunków osobom wypoczywającym na Gryżycach, przygotowaliśmy oferty dzierżawy gruntów dla podmiotów zainteresowanych obsługą rekreacyjną i gastronomiczną kąpieliska. Zachęcamy osoby prowadzące działalność gospodarczą w obu tych obszarach do składania ofert oraz współtworzenia z nami atrakcyjnego miejsca do wypoczynku letniego dla mieszkańców Żagania.

Burmistrz Andrzej Katarzyniec ogłosił dwa przetargi nieograniczone – na prowadzenie punktu gastronomicznego oraz na prowadzenie punktu aktywności fizycznej. W ramach obu postępowań oferujemy przedsiębiorcom 100 m2 do zagospodarowania i prowadzenia działalności w okresie od 20 czerwca do 31 sierpnia 2021roku. Poszukujemy firm z branży gastronomicznej, która zapewni przygotowanie i sprzedaż potraw z grilla (m.in. kiełbasy, kaszanki, karkówki, szaszłyki itp.), przygotowanie i sprzedaż dań typu fast food (m.in. pizza, hot-dog, hamburger itp.), przygotowanie i sprzedaż gotowych słodkich przekąsek (m.in. lody, gofry itp.), zorganizuje sprzedaż bezalkoholowych napojów zimnych i gorących oraz zadba o organizację miejsc siedzących, służących spożywaniu zakupionych produktów, z zapewnieniem parasoli. W ramach prowadzonej działalności zakazuje się sprzedaży napojów alkoholowych.

Druga z ofert dzierżawy skierowana jest do podmiotów, które zadbają o organizację na Gryżycach punktu aktywności fizycznej. Osobie zainteresowanej współpracą również oddamy do dyspozycji 100 m2, oczekując w zamian ustawienia trampolin, dmuchańców, organizacji punktu wynajmu sprzętu pływającego (rowerów wodnych, łódek, sprzętu ratunkowego), rowerów, organizacji animacji dla dzieci, imprez muzycznych i artystycznych.

Wywoławcza wysokość czynszu dzierżawnego każdego terenu wynosi 2.500 złotych za cały okres dzierżawy. Do ustalonego w drodze przetargu czynszu dzierżawnego doliczony zostanie podatek VAT w wysokości 23%.

Przedsiębiorców zainteresowanych współorganizacją miejsca wypoczynku na Gryżycach zachęcamy do składania ofert do dnia 24 maja 2021 roku. Treść ogłoszenia wraz z mapą zagospodarowania terenu i wzorem umowy dostępne są w zakładce przetargi Biuletynu Informacji Publicznej jednostki.