Przekazanie dowodzenia US Army

W Żagańskim Pałacu Kultury odbyła się dzisiaj ceremonia przekazania dowodzenia w 1. Pancernej Brygadzie Bojowej Armii Stanów Zjednoczonych stacjonującej od niedawna w Żaganiu.
W uroczystości, której przewodniczył zastępca głównodowodzącego sił USA w Europie generał dywizji Brett Sylvia, udział wziął Burmistrz Miasta Żagań Andrzej Katarzyniec wraz z Zastępcą Sebastianem Kuleszą.
Wśród zaproszonych gości byli Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał Jarosław Mika oraz generał dywizji Piotr Trytek i Doradca do spraw Relacji Wojsk Amerykańskich w Polsce Scott Brokaw.

Płk Ryan M. Hanson – zdający obowiązki – podziękował za gościnne przyjęcie i przyznał, że młodzi żołnierze przyjeżdżający do Polski często proszą o możliwość skierowania ich do służby w Żaganiu. Przejmujący dowództwo płk Jon W. Meredith podkreślił, że służba poza granicami kraju jest wyzwaniem nie tylko dla żołnierzy, ale również ich rodzin. Wyraził w związku z tym nadzieję, że jego żołnierze odnajdą u nas namiastkę domu.

Burmistrz zaprosił nowoprzybyłego dowódcę do magistratu i zachęcił stacjonujących w Żaganiu Amerykanów do poznawania i korzystania z uroków miasta.