5 z lasu

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Ochrony Środowiska przypominamy o ogólnopolskiej akcji promowanej przez nadleśnictwa w całym kraju. “Zabierz 5 z lasu” to inicjatywa, w ramach której każda osoba odwiedzająca las, zabiera ze sobą 5 odpadów.

Aby zachęcić mieszkańców do sprzątania lasów, burmistrz Andrzej Katarzyniec, przewodniczący rady Adam Matwijów oraz Inżynier Nadzoru Nadleśnictwa Żagań Roman Wrażeń, wybrali się na spacer połączony ze sprzątaniem leśnym traktów. Jak pokazała wizyta, inni użytkownicy lasów zadbali o to, aby worki zbierających były pełne. Jeżeli zależy nam na tym, aby okoliczne tereny były czyste, musimy pomóc leśnikom – podkreślił Andrzej Katarzyniec. – Wiem, że wielu z Państwa regularnie sprząta lasy, za co serdecznie dziękuję. Warto wyrobić w sobie nawyk zbierania napotkanych w lesie śmieci. Każda “piątka” wyniesiona z lasu sprawia, że te zielone płuca odzyskują oddech. Położenie Żagania zobowiązuje do szczególnej troski o las.

Zebrane w trakcie spaceru w lesie śmieci należy wyrzucić do leśnego lub swojego śmietnika. Warto pochwalić się tym w mediach społecznościowych, aby zachęcić znajomych do wzięcia udziału w akcji. Celem ogólnopolskiej akcji „Zabierz 5 z lasu” jest  szerzenie świadomości ekologicznej i zmniejszenie liczby odpadów w lasach. Mieszkańcy Żagania już nie raz pokazali, że potrafią się zmobilizować i we wszelkich wyzwaniach oraz tego typu akcjach być naprawdę świetni.  Zaangażujmy się po raz kolejny dla naszego wspólnego dobra.