Wystawa kolejowa

Już dziś o godzinie 21.30 inauguracja miejskiego kina plenerowego w Muzeum Obozów Jenieckich. Wszystkich kinomaniaków serdecznie zapraszamy na trzygodzinną projekcję filmu-niespodzianki. Natomiast w sobotę w sali wystawienniczej Żagańskiego Dworca Kolejowego na miłośników kolei czeka prawdziwa gratka: wystawa nie tylko fotograficznaŻagański Węzeł Kolejowy, ukazująca bogatą historię kolei w naszym mieście. Na wystawie nie zabraknie osób związanych z żagańską koleją, ciekawych eksponatów oraz drezynowania.

Wszystkich smakoszy zapraszamy na Żagański Smaczny Weekend, czyli zlot food trucków na podzamczu pałacu książęcego. Ulicznego jedzenia będzie można spróbować w sobotę i niedzielę w godzinach 12.00-21.00. W trakcie wydarzenia będzie można spróbować między innymi dań kuchni meksykańskiej, chrupiących zapiekanek czy popularnych tajskich lodów. W sobotę o 21.00 zostajemy w pałacu, aby kibicować polskiej reprezentacji w meczu z Hiszpanią w naszej Żagańskiej Strefie Kibica!

Ze smacznym jedzeniem wiąże się kolejna atrakcja przygotowana przez Żagański Pałac Kultury – Smaki Świata, czyli uczta filmowa w Kinie Pałac. W niedzielę, 20 czerwca, o godzinie 17.00 w sali Inter wyświetlony zostanie film „Smak curry” (reż. Ritesh Batra, Niemcy, Francja, Indie 2013), a o 19.30 „Kwiat wiśni i czerwona fasola” (reż. Naomi Kawase, Japonia 2015). Wstęp jest bezpłatny (obowiązują wejściówki).

W sobotę 19 czerwca o godz.16:00 w Holu Słonecznym Pałacu otwarta zostanie wystawa obrazów lokalnych artystów pochodzących z Iłowej, Małomic, Lubska, Żar i oczywiście Żagania. Pokonkursowa wystawa I Gala Prowincjonalna zaprezentuje prace malarskie, rysunkowe, grafiki, rzeźby oraz tkaninę artystyczną.

W niedzielę, 20 czerwca 2021 r. zapraszamy na finisaż wystawy fotografii Jana Mazura Wspomnienia z dzieciństwa w holu Żagańskiego Pałacu Kultury przed wejściem do Oddziału dla Dorosłych, godzina 17.00