Jubileusz 97 urodzin Piotra Gubernatora

We wtorek 6 lipca w Żagańskim Pałacu Kultury odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji jubileuszu 97 urodzin Piotra Gubernatora.

Gratulacje i serdeczne życzenia złożyli Jubilatowi Burmistrz Andrzej Katarzyniec, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Jan Mazur, prezesi i przedstawiciele zarządów związków kombatanckich oraz harcerze.

W imieniu własnym oraz mieszkańców włodarz Żagania złożył na ręce Piotra Gubernatora życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Gratulując pięknego jubileuszu życzył, aby każda chwila spędzona była w gronie troskliwych i życzliwych osób oraz dodawała mu sił na każdy kolejny dzień. „Niech codzienność wypełniona będzie pasją oraz nieustającą pogodą ducha.”

Piotr Gubernator urodził się w 1924 roku na Podolu. Kombatant, porucznik w stanie spoczynku, podczas II wojny światowej żołnierz 15. Pułku Artylerii Przeciwlotniczej, przeszedł szlak bojowy od Sum, przez Wisłę, Warszawę, Wał Pomorski, Kołobrzeg, Odrę, Kanał Hohenzollernów po Łabę. Od 2017 roku jest Prezesem Zarządu Koła Miejsko-Gminnego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Żaganiu. Aktywnie uczestniczy w życiu Żagania, jest inicjatorem wielu projektów i chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami z młodzieżą.

Relacja z wydarzenia w Radiu Zachód