Kosmiczny autobus

Ten rok jest dla Żagania wyjątkowy. Świętujemy 450. rocznicę urodzin Johannesa Keplera, słynnego niemieckiego astronoma, matematyka i fizyka, który dwa ostatnie lata życia spędził w Żaganiu. Pamiętając o dokonaniach wybitnego astronoma oraz jego związkach z naszym miastem, opracowaliśmy “kosmiczny” program wakacyjny, w ramach którego zapraszamy m.in. na wycieczki turystyczne szlakiem Keplera. W trakcie spacerów z przewodnikiem dowiedzą się Państwo wszystkiego na temat obecności astronoma w Żaganiu, miejscu jego zamieszkania, przyczynie przyjazdu i wyjazdu z naszego miasta. Z myślą o jubileuszu dodatkowo jeden z miejskich autobusów przypomni mieszkańcom oraz turystom o kosmicznym obliczu Żagania. Pojazd oklejono grafiką wykonaną w oparciu o projekt Łukasza Gierlaka, twórcy jednego z naszych murali. Jak podoba się Państwu taki autobus?