Nowe oświetlenie uliczne

Rozpoczęliśmy montaż systemu sterowania oświetleniem ulicznym w Żaganiu. Jest to kolejny z etapów modernizacji oświetlenia w naszym mieście. Stare i wyeksploatowane zegary zastąpi 60 nowoczesnych programatorów. Pozwoli to na kontrolę i zarządzanie systemem oświetlenia poprzez stronę www oraz sterowanie wyłączaniem i włączaniem oświetlenia ulicznego przez zegar atomowy, gwarantujący absolutną dokładność dzięki komunikacji GSM i SMS. Wartość tej inwestycji wyniesie 84.144 złotych. Planowany termin zakończenia prac to 31 sierpnia 2021 roku.

Przypominamy, że w grudniu 2019 roku burmistrz Andrzej Katarzyniec zawarł porozumienie dotyczące modernizacji oświetlenia drogowego na terenie Żagania, decydując o rozpoczęciu modernizacji oświetlenia od centrum. W 2020 roku miasto wydało na ten cel ponad 280.000 złotych. W ramach pierwszego porozumienia wymieniono oprawy na ulicach Keplera, Brackiej, Skarbowej, Bema, Sportowej, częściowo Libelta, Żelaznej, Jana III Sobieskiego, Bocznej.

W 2021 roku proces ten jest kontynuowany. Druga umowa zapewnia wykonanie modernizacji oświetlenia ulicznego w mieście za kwotę 120.000 zł. W ramach porozumienia już zmodernizowano oświetlenie ulicy Myśliwskiej i Księżnej Żaganny. Nowe oprawy ledowe pojawią się w tym roku również na ulicy Przyjaciół Żołnierza (do ulicy Bema) oraz Libelta.