Jarmark sw Michala 2021

Największa impreza w regionie, czyli Jarmark św. Michała i Święto Czarnej Dywizji startuje już 10 września na podzamczu żagańskiego pałacu! Czekają na Was trzy dni wspaniałej zabawy!

W piątek (10.09) o godz. 15.30 ulicami Żagania przejdzie kosmiczny korowód, który swą tematyką nawiązuje do motywu przewodniego tegorocznego jarmarku. Obchodzimy 450. rocznicę urodzin Johannesa Keplera wielkiego astronoma, matematyka i fizyka, który dwa swoje dwa ostatnie lata życia spędził w Żaganiu. W związku z tak szczególną i ważną dla miasta rocznicą, przewidzieliśmy szereg gwiezdnych atrakcji, w tym wizytę Planetarium Wenus z Zielonej Góry, nocne obserwacje nieba z wieży widokowej i pokaz sprzętu astronomicznego najlepszego klubu odkrywców w Polsce. A jeśli już o gwiazdach mowa, to na żagańskiej scenie w piątek zagości Werter, Galu i Żabson, w sobotę: Dagadana oraz gwiazda Męskiego Grania Organek, natomiast w niedzielny wieczór wystąpi Andrzej Grabowski ze swoim autorskim spektaklem kabaretowym oraz Papa D.

Tradycyjnie dni miasta połączone są ze Świętem Czarnej Dywizji, więc na podzamczu nie może zabraknąć pikniku wojskowego. W sobotę i niedzielę w godzinach 12.00-17.00 będzie można zobaczyć pokaz sprzętu wojskowego i grupy rekonstrukcyjnej, na chętnych czekają kuchnia polowa, animacje, gry, zabawy i konkursy.

Jarmarkowi będzie towarzyszył szereg dodatkowych imprez: turniej piłki ręcznej, turniej siatkarski, zawody wędkarskie i kajakarskie, drużynowy bieg na wieżę z książką czy rodzinny turniej tenisa stołowego. W żagańskim parku pojawią się stragany oraz wesołe miasteczko. W niedzielę (12.09) w holu pałacu nastąpi otwarcie wystawy „Czterej pancerni i pies – pamiątki ze zbiorów stowarzyszenia Klub Pancernych w 55 rocznicę premiery serialu”. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!