Jarmark sw Michala 2021

Już za chwilę, już za momencik wystartuje Kosmiczny Jarmark św. Michała! W tym roku świętujemy wspólnie z Czarną Dywizją, która rozpocznie swoje uroczystości o godzinie 14.00 mszą świętą w Kościele Garnizonowym w Żaganiu. O godzinie 17.30 zapraszamy na Skwer Czołgisty na uroczysty Capstrzyk. Dni miasta zainauguruje natomiast barwny korowód, który o godzinie 15.30 wyruszy z placu generała Maczka do Pałacu Książęcego. Wszystkich mieszkańców zapraszamy na trasę przemarszu korowodu oraz do udziału w otwarciu imprezy, które planowane jest na godzinę 16.30 na głównej scenie na podzamczu naszego pałacu.

W tym roku tradycyjnie świętować będziemy, wspólnie z Cechem Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości, Święto Chleba. Na scenie i podzamczu zaplanowano jednak dwa dodatkowe wydarzenia. Po pierwsze powitamy uroczyście i nagrodzimy Tomasza Jakimczuka, brązowego medalistę Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio. Po drugie tegoroczną uroczystość uświetni salut armatni Bractwa Kurkowego Miasta Wrocławia.

Od godziny 17.00 na jarmarkowej scenie zaprezentują się żagańscy tancerze z Klubu Sportowego “Pasja”. Po nich wystąpią Werter, Galu oraz gwiazda wieczoru – Żabson (godzina 20.00). Pierwszy dzień Jarmarku zakończy się o godzinie 22.00.

Osoby zainteresowane historią Żagania serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Poaugustiańskiej. O godzinie 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00 można będzie poznać historię obiektu. Przewodnik Halina Gacek przekaże Państwu wiele ciekawych informacji dotyczących księgozbioru i biblioteki. Cegiełka za uczestnictwo w wycieczce wynosi 10 złotych.

Przypominamy o obowiązującej w rejonie Pałacu Książęcego zmianie organizacji ruchu:

Do dnia 13 września 2021 do godz. 22.00 obowiązuje:

  • zamknięcie dla ruchu odcinka części ulicy Szprotawskiej (od skrzyżowania z ulicą Szlachetną do ulicy Wałowej),
  • wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na części ulicy Szlachetnej,
  • wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na odcinku drogi jednokierunkowej w ulicy Libelta.

 

 

Plan zmiany organizacji ruchu