Boberki

W niedzielę 10 października zawodnicy Stowarzyszenia Pływackiego „ŻAGAŃSKIE BOBERKI” wzięli udział w Zawodach Pływackich Otwarcia Sezonu 2021/22 Puchar Prezesa Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra. Młodzi sportowcy sprawdzali swoje umiejętności we wszystkich stylach pływackich na dystansach 50-metrowych.

Tym razem, niemal wszyscy nasi pływacy, najlepsze wyniki osiągnęli płynąc dystans 50 metrów stylem motylkowym. Kacper Gajda zajął w swojej kategorii wiekowej 10 miejsce, Paweł Lniak drugą pozycję, Filip Pawłowicz siódmą, a Mikołaj Popin dziewiątą. Wiktoria Branowicz wywalczyła 7 pozycję, Emilia Kalkowska i Kaja Kowalska zajęły 9 miejsce, Zofia Łuczyńska szóste, Oliwia Zgrabczyńska 4 miejsce, a Kornela Rosa dziesiąte. Zofia Budas najlepiej popłynęła 50 metrów stylem klasycznym i zajęła 23 miejsce.

Miłosz Łoś i Aleksander Mrożek pierwszy raz startowali na zawodach pływackich, a ich wyniki były powodem do dumy. Nasi młodzi pływacy mogli liczyć na gorący doping rodziców znajdujących się na trybunach. Mocno trzymali też kciuki ci, których kontuzje wykluczyły z udziału w zawodach. W weekend 23 – 24 października zawodnicy Stowarzyszenia Pływackiego „ŻAGAŃSKIE BOBERKI” wezmą udział w zawodach pływackich Otylia Swim Cup w Szczecinie.