1 marca burmistrz Andrzej Katarzyniec zaprosił do magistratu zwycięzców konkursu miejskiego na najpiękniejszą iluminację prywatnej posesji, balkonu oraz wspólnoty mieszkaniowej. Burmistrz podziękował zebranym za pomysłowość oraz troskę o świąteczny wystrój miasta. Jak podkreślił gospodarz Żagania od trzech lat inwestujemy w iluminacje, aby rozświetlać nowe ulice, tworząc magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia na terenie całego miasta. Każdego roku wynajmujemy również nowe dekoracje, aby urozmaicić świąteczny krajobraz. Coroczne “nowości” wzbudzają ogromne zainteresowanie najmłodszych mieszkańców Żagania.

Andrzej Katarzyniec podziękował Bernardowi Świątkowi za rozbudowywanie oświetlenia terenu wokół bloku na Osiedlu na Górce, który robi ogromne wrażenie. Jak przyznał dziewięciokrotny zwycięzca konkursu, dzięki wygranym pieniądzom, każdego roku dokupywane są nowe elementy iluminacji. Całość montowane jest zaledwie przez dwie osoby.

W kategorii posesja domku rodzinnego nagrodę rzeczową otrzymał właściciel budynku przy ulicy Chrobrego 22. Burmistrz zapytał młodego współwłaściciela domku, kto angażował się oprócz niego w dekorację domu. Gość przyznał, że tworzył oświetlenie wspólnie z tatą.

Najpiękniejszy świąteczny balkon w Żaganiu znajdował się w grudniu przy ulicy Łokietka 1/15. Jego twórcy zapewniają, że tworzą wystrój wspólnie i sprawia im to ogromną radość. Wygrane pieniądze przeznaczą na zakup nowych elementów oświetlenia świątecznego.

 

Burmistrz Andrzej Katarzyniec pogratulował zebranym pomysłów i podziękował za troskę o wygląd miasta.