Już w piątek 24 czerwca rozpoczynamy wakacje!!! W tym roku zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji dla najmłodszych mieszkańców Żagania. Zachęcamy do korzystania z ofert miejskich jednostek. Aby ułatwić Wam orientację w tym bogatym programie, przygotowaliśmy harmonogram wszystkich wakacyjnych wydarzeń. Ulotki zawierające plan imprez dostępne są już we wszystkich żagańskich szkołach i przedszkolach, w magistracie, w Żagańskim Pałacu Kultury, w muzeum i bibliotece, na Arenie i w Centrum Informacji Turystycznej. Zachęcamy do pobierania ulotek i planowania tegorocznych wakacji z nami!

Szczególnie gorąco zapraszamy na weekendowe powitanie wakacji w Żaganiu. Takiego rozpoczęcia jeszcze nie było!

Już w piątek 24 czerwca od godziny 15.00 do 18.00 zapraszamy na Sportowe Powitanie wakacji na Arenie. Co zaplanowaliśmy na ten dzień? Przede wszystkim animacje dla dzieci (zawody w workach, zabawy z liną, bieg tunelem animacyjnym zabawy na planszach i platformach animacyjnych, zabawy taneczne i muzyczno-ruchowe, zabawy fabularne, gigantyczne bańki mydlane, modelowanie balonów), grę terenową Harry Potter i Turniej Trójmagiczny, laserowy paintball na boisku sztucznym, bubble football – gra w piłkę nożną w gumowych kulach, piłkarskie animacje, dmuchańce, kręgle, bezpłatna wata cukrowa i popcorn.

O godzinie 18.00 zapraszamy na Koleżeński Turniej Tenisa Ziemnego na kortach tenisowych Areny. Wieczorem zapraszamy do muzeum na inaugurację kina plenerowego. Startujemy o 21.30 – obowiązkowo należy wziąć ze sobą płyn na komary i koc.

W sobotę 25 czerwca zapraszamy o godzinie 10.00 na wycieczkę rowerową (zbiórka na parkingu Arena). Od godziny 15.00 widzimy się w Żagańskim Pałacu Kultury, gdzie bawimy się do 1.00 rano. Najmłodszych zapraszamy od 15.00 do 18.00 do strefy zabawy, gdzie czekają darmowe dmuchańce, malowanie twarzy i wata cukrowa!

W tym czasie na scenie na dziedzińcu zaprezentują się następujące zespoły:

  • 16:00 Zespół „Trio bo nie Kwartet”
  • 17: 00 Zespół „Mono Mask””
  • 18:30 Zespół „The Answer”                                                                                                                                        O godzinie 20:00 na scenie zaprezentuje się gwiazda wieczoru – Qry. Po występie rapera rozpocznie się dyskoteka plenerowa z Dj Kułak, która potrwa do 1.00.

26 czerwca spotykamy się natomiast na placu Słowiańskim, gdzie od 11.00 do 15.00 będzie odbywał się start pojazdów terenowych i motocykli w ramach inauguracji Rajdu Przyjaźni Europejskiej Poland Breslau w Żaganiu. Same zawody odbędą się w kolejnych dniach na okolicznych poligonach.

 

Plakat na lipiec do pobrania tutaj

Plakat na sierpień do pobrania tutaj