98 urodziny Piotra Gubernatora

28 czerwca 2022 roku spotkaliśmy się w żagańskim pałacu, aby świętować wyjątkowy jubileusz – 98 urodziny żagańskiego kombatanta Piotra Gubernatora. Burmistrz Andrzej Katarzyniec w imieniu wszystkich mieszkańców podziękował jubilatowi za udział we wszystkich miejskich uroczystościach, za nieustającą aktywność i spotkania z młodzieżą. Wszyscy zebrani zaśpiewali Piotrowi Gubernatorowi “200 lat” zgodnie uznając, że 100 to za mało. Życzenia złożyli jubilatowi również najbliżsi, przyjaciele, znajomi.

Wszyscy zebrani podkreślali doskonałą formę Pana Piotra, który w ramach mowy urodzinowej opowiedział zebranym o kolejach swojego życia, które rozpoczęło się w okresie całkowitego braku technologii, a teraz przebiega w czasie ogromnego jej rozwoju. Jubilat wspominał czas, kiedy pierwszy raz miał kontakt z radiem, kiedy po raz pierwszy używał telefonu stacjonarnego. Jak wyjątkowe było to doświadczenie, świadczy fakt, że pozostało w pamięci Pana Piotra przez kolejne 80 lat…

Piotr Gubernator wspominał dzisiaj również przyjazd do Żagania w 1946 roku. Odbudowę miasta, które stało się jego nowym domem. Miasta, które pokochał, w którym założył rodzinę i w którym znalazł wielu przyjaciół.

Raz jeszcze dziękujemy za pracę na rzecz miasta i życzymy Panu dużo zdrowia i uśmiechu, Panie Piotrze!