Uszkodzone figury przy PSP 7

Niestety miniony weekend przyniósł kolejne akty wandalizmu w Żaganiu. Dwa z nich odbyły się w biały dzień. Samochód dostawczy uszkodził ławkę na ulicy Warszawskiej, co nie wywołało żadnej reakcji świadków. O godzinie 17.00 wandal wyrwał metalowy wkład z ulicznego kosza na śmieci na placu Słowiańskim i uderzał nim w drzwi urzędu. Zerwał również tablicę informacyjną i ją zniszczył. Bez żadnej reakcji przechodniów.

Obaj sprawcy już zostali ustaleni, a szkody zgłoszone na policję. Trwa ustalanie sprawców trzeciego z weekendowych zajść – wandalizmu figur zwierząt, które zaledwie trzy miesiące temu postawiliśmy w ramach instalacji ekologicznej przy PSP 7 w Żaganiu. Szkodę oszacowano na kwotę 3 500 złotych, co sprawia, że zdarzenie traktowane będzie jak przestępstwo. Ponieważ obiekt był ubezpieczony, magistrat wystąpi o odszkodowanie.

Weekendowe zniszczenia pokazują, jak ważna jest nasza czujność i reakcja w obliczu wandalizmu. Apelujemy o zgłaszanie takich zajść służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo i porządek w mieście – w weekendy policji, w tygodniu Straży Miejskiej.

Opublikowane przez nas zdjęcia z monitoringu zostały specjalnie pozbawione ostrości w celu anonimizacji sprawcy.