Już dzisiaj rozpocznie się Festiwal, na który miłośnicy tanga czekają cały rok! To niezwykłe wydarzenie kolejny raz zagości w naszym mieście, tańcem wypełniając sale i dziedziniec Pałacu Książęcego.

Ideą festiwalu jest łączenie, bez względu na preferencje muzyczne, bez podziału i mówienia, które tango jest lepsze, a które gorsze, kto lepiej lub gorzej tańczy. Dla organizatorów tango jest piękne w swojej różnorodności. Dlatego wyznacznikiem Barocco są równoległe milongi w dwóch przestrzeniach: tradycyjnej oraz nuevo. Na Festiwalu nie zabraknie muzyki na żywo, genialnych warsztatów i niespodzianek. Wydarzenie ma głównie charakter zamknięty, lecz dwa wydarzenia będą dostępne dla szerszej publiczności. Pierwsze z nich odbędzie się już dzisiaj! Serdecznie zapraszamy koncert w wykonaniu Cuarteto Re!Tango, który rozpocznie się o godzinie 19:00 w sali Kryształowej. Wstęp na to wydarzenie jest wolny (ilość miejsc ograniczona).

Klasycznie wykształceni muzycy zespołu Cuarteto Re!Tango fenomen tanga zgłębiają od lat, delektując się nie tylko jego ciemnymi barwami. Grupa koncertuje z powodzeniem w kraju i za granicą, na festiwalach tanga oraz milongach. Ich repertuar zawiera ulubione kompozycje miłośników tanga na całym świecie, wyzwolone z trywialności, grane z dojrzałością i pietyzmem, gdzie każdy dźwięk ma swoją wagę, a efekt wywołuje dreszcze!
Argentyńska muzyka złamanych serc w interpretacji Cuarteto Re!Tango zachwyca nie tylko niecodzienną wirtuozerią, ale także wyczuwalnym zaangażowaniem i szczerością wyrazu.
W sobotę o godzinie 13.00 zapraszamy na plac Słowiański, gdzie odbędzie się tango flash mob z DJ Gracją!
Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę Organizatora.