Zwiedzanie miasta z przewodnikiem

Na ostatni wakacyjny weekend przygotowaliśmy dla Was aż cztery okazje do poznania miasta w towarzystwie naszych niezawodnych przewodników. W piątek 26 sierpnia o godz. 17.00 spod Centrum Informacji Turystycznej (ul. Szprotawska 4) wyruszymy śladem podróży księżnej Doroty de Talleyrand-Périgord słuchając opowieści o znaczeniu i rozwoju żagańskiego handlu oraz przemysłu w XIX-wiecznej Europie.

W ramach Wakacyjnej soboty w muzeum o godz. 12.00 rozpocznie się bezpłatne zwiedzanie Muzeum Obozów Jenieckich z przewodnikiem. To doskonała okazja, by usłyszeć historię słynnej Wielkiej Ucieczki oraz dowiedzieć się, jak przebiegały przygotowania do przeprowadzenia tak skomplikowanej akcji.

W niedzielę o godz. 10.00 z parkingu przy basenie Arena wystartuje wycieczka rowerowa pod hasłem “Cykliści – historycznie z Areną, czyli rowerem na pograniczach powiatów: żagańskiego i żarskiego”. Regulamin wycieczki dostępny pod na stronie Areny Żagań.

Na zakończenie sezonu wakacyjnego proponujemy niedzielne zwiedzanie pałacu z przewodnikiem w strojach z epoki. Pierwsze rozpocznie się o godz. 20.00, drugie o godz. 22.00. Zapisy na wydarzenie w Centrum Informacji Turystycznej pod numerem tel. 68 477 10 01.