Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Rozpoczęliśmy dzisiaj rok szkolny. W ławach żagańskich szkół podstawowych zasiądzie 1919 uczniów, w tym aż 61 z Ukrainy. Mamy nadzieję, że dla każdego z nich nadchodzący czas nauki okaże się zdrowy, bezpieczny i pełen fascynujących przygód. O zapał do nauki pytał w trakcie apeli inaugurujących rok szkolny 2022/2023 burmistrz Andrzej Katarzyniec. Gospodarz miasta powitał przybyłych na apel do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, życząc wszystkim zebranym zdrowia i całorocznej nauki stacjonarnej. Burmistrz podziękował dyrekcji szkoły przygotowania placówki na powrót dzieci. Rodziców zapewnił, że oddają swoje pociechy w ręce wykwalifikowanej kadry.

Dyrektor “Dwójki” Dorota Maćkowska powitała przybyłych gości, odczytała list ministra Przemysława Czarnka skierowany do nauczycieli i uczniów, podziękowała patronowi szkoły – 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej za współpracę i zaangażowanie w życie placówki.

Andrzej Katarzyniec wziął również udział w apelu rozpoczynającym rok szkolny w PSP nr 7. Dyrektor Dorota Stebelska powitała całą społeczność, szczególnie ciepło zwracając się do pierwszoklasistów. Pani dyrektor zapewniła, że w “Siódemce” będzie im bardzo dobrze – nawet lepiej niż w przedszkolu. Burmistrz Andrzej Katarzyniec życzył natomiast wszystkim zebranym zdrowego roku szkolnego. Przeprosił za ubiegłoroczne utrudnienia związane z blokadą sali gimnastyczne i podziękował, że w tak trudnej sytuacji, jaką był wybuch wojny na Ukrainie, społeczność szkoły włączyła się w pomoc potrzebującym i przyjęła na siebie ciężar opieki nad uchodźcami. Gospodarz miasta wyraził nadzieję, że rozpoczynający się właśnie rok szkolny okaże się spokojniejszy. Życzył wszystkim zebranym – rodzicom, nauczycielom i uczniom – aby ten rok nie był czasem nauki zdalnej. Proboszcz kościoła na górce, ksiądz Marcin Siewruk apelował do wszystkich o zrozumienie i pokój, wzajemną troskę i opiekę.

Nowi uczniowie Siódemki otrzymali dziś tarcze szkolne. W ten sposób stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.