W trakcie tegorocznego Jarmarku św. Michała, oprócz występów gwiazd na głównej scenie, zorganizowano również zawody sportowe dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin.

Żagańska Arena zaprosiła młodych adeptów piłki nożnej z regionu na specjalnie przygotowane zawody z okazji dni miasta. W sobotę w ramach ARENA CUP walczyły Orliki, w niedzielę Żaki. W pierwszym turnieju najlepsi okazali się zawodnicy z Akademii Piłkarskiej Falubaz 2013, srebro zdobył Uczniowski Klub Sportowy Pieńsk, brąz wywalczyli piłkarze Akademii Piłkarskiej Falubaz 2012. Młodzi sportowcy zostali nagrodzeni medalami, pucharami i statuetkami przez burmistrza Andrzeja Katarzyńca, który pogratulował dzieciom umiejętności. W niedzielę w turnieju spotkały się drużyny Żaków. Zwyciężył MUKS Hat-Trick Lubsko. Srebrny medal zdobył KS Promień Żary Akademia Piłkarska Promień Żary, natomiast brąz wywalczyli gospodarze – Football Academy Żagań.

Na Arenie odbył się również Memoriał Lekkoatletyczny Ludwika Zająca i Adama Szulca, poświęcony pamięci dwóch ważnych dla miasta trenerów i wychowawców młodzieży.

Sportowo-rekreacyjny charakter miała impreza przygotowana po raz czwarty przez żagańską książnicę. Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy zaprosiła 25 drużyn na Bieg na Wieżę z Książką. Gratulacje zwycięzcom oraz upominki dla każdej z drużyn wręczył, wspólnie z dyrektor książnicy Magdaleną Śliwak, zastępca burmistrza Sebastian Kulesza.

W sobotę odbył się również Turniej Siatkarski o Puchar Burmistrza Miasta Żagań. Zwycięzcą tych zawodów okazała się nasza drużyna – WKS Sobieski Żagań. Puchary wszystkim uczestnikom wręczył gospodarz miasta Andrzej Katarzyniec, dziękując równocześnie za bardzo wysoki poziom tegorocznego Turnieju.