Spotkanie z Dominiką Chabiniak

Zastępca Burmistrza Żagania Sebastian Kulesza spotkał się z żagańską zawodniczką sportów walki Dominiką Chabiniak, która marzy o udziale w Pucharze Świata Muaythai w Antalya w Turcji. Zawody odbędą się w dniach od 22 do 28 listopada. Dominika otrzymała na nie powołanie do Reprezentacji Polski przez Polski Związek Muaythai.

Ponieważ związek nie dysponuje środkami finansowymi dla wszystkich powołanych reprezentantów, zawodniczka samodzielnie poszukuje sponsorów, zachęcając do wsparcia jej działań i wpłat na specjalnie w tym celu zorganizowaną “zrzutkę“. Koszt wyjazdu to 7500 złotych i wynika z konieczności opłacenia lotu, zakwaterowania, opłaty startowej i polisy. Podczas spotkania rozmawiano o charakterystyce tej sztuki walki, dotychczasowej karierze sportowej pani Dominiki oraz jej planach na przyszłość. Burmistrz zadeklarował wsparcie wyjazdu na zawody przez magistrat i życzył dalszych sukcesów w imieniu swoim i mieszkańców Żagania.

Trzymajmy kciuki, bo tuż po spotkaniu pani Dominika udała się do Kielc na zawody Otwartego Pucharu Polski w tej dyscyplinie!