W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze podpisano dziś umowy na realizację projektów w ramach RPO-L2020 z programu REACT-EU. Umowy podpisali samorządowcy z Żar, Żagania, Sulechowa i Niegosławic. – Wartość dofinansowań wynosi od ponad 1 do 6 mln zł – powiedział członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński. Burmistrz Andrzej Katarzyniec oraz skarbnik Teresa Łapczyńska podpisali dokument, zgodnie z którym Żagań otrzyma ponad 3 miliony złotych na kompleksową termomodernizację budynków Przedszkola Miejskiego nr 3 oraz filii Przedszkola Miejskiego nr 5 w Żaganiu!

– Współpraca z Zarządem Województwa Lubuskiego zawsze wyglądała bardzo dobrze, ale od tego momentu mogę powiedzieć, że jest wspaniale. Dziękujemy bardzo za to wsparcie. Pozwoli to na przeprowadzenie termomodernizacji dwóch obiektów, wymagających naprawdę dużego wkładu. Ta kwota jest dla nas bardzo ważna. Dziękuję, nie proszę o więcej, bo trzeba cieszyć się z tego, co się dostaje – dodał Andrzej Katarzyniec, burmistrz Żagania.

Wartość całego projektu wynosi 3 860 825,92 złotych. Zadanie zostanie dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.