Rozpoczyna się długo oczekiwana termomodernizacja budynku Miejskiego Przedszkola nr 2 przy ulicy Skarbowej w Żaganiu. W związku z pracami od 13 lutego 2023 roku ulegnie zmianie organizacja pracy przedszkola.

Informujemy, że zajęcia dla dzieci z trzech najstarszych grup przedszkolnych zostaną czasowo przeniesione do pomieszczeń w pobliskiej Publicznej Szkole Podstawowej nr 2. Dzieci przejdą razem ze swoimi nauczycielkami i personelem z obsługi. Ze względu na bezpieczeństwo przedszkolaków, dzieci przebywać będą na parterze szkoły w trzech osobnych klasach, w wydzielonym, lewym skrzydle szkoły.

Godziny funkcjonowania trzech grup w szkole nie ulegną zmianie. Dzieci będą miały zapewnioną opiekę od godz. 615 do 1615. W każdej klasie znajdować się będą szafki indywidualne dla dzieci. Z przedszkola przewiezione zostaną stoliki i krzesełka dostosowane do wzrostu każdego dziecka, dywany oraz dotychczasowe ławeczki na buty. Każda sala wyposażona jest w umywalkę. Na tej samej kondygnacji w bliskiej odległości do dyspozycji dzieci przekazana zostanie toaleta. Śniadania, obiady i podwieczorki dla dzieci będą przygotowywane tak, jak do tej pory w kuchni przedszkolnej Miejskiego Przedszkola nr 2 w Żaganiu i dostarczane do szkoły przez pracowników kuchni w odpowiednich pojemnikach. Dzieci będą spożywać posiłki według tego samego harmonogramu co dotychczas. Dzieciom będzie udostępniony teren zielony wokół szkoły oraz “Orlik” do zajęć i zabaw na świeżym powietrzu.

Rodziców i opiekunów prosimy o wyrozumiałość w związku z zaistniałą sytuacją. Wykonanie prac termomodernizacyjnych spowoduje poprawę warunków opieki nad dziećmi w przedszkolu. Zakończenie inwestycji planowane jest na sierpień 2023 roku.