W wyniku rozmów i postulatów, jakie wspólnie z władzami Starostwa Powiatowego w Żaganiu przekazano władzom 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią w Żarach oraz dzięki petycji mieszkańców, udało się uruchomić w Żaganiu (na ten moment w ograniczonym wymiarze od 10.00 do 18.00) weekendowy i świąteczny dyżur lekarski. Osoby wymagające pilnej konsultacji medycznej w dni wolne mogą w tych godzinach zgłaszać się na Izbę Przyjęć żagańskiego szpitala. Mamy nadzieję, że jest to wstęp do zapewnienia naszym mieszkańcom opieki całodobowej, o którą nadal walczymy w trosce o zdrowie mieszkańców całego powiatu.

Jak informuje placówka, weekendowy i świąteczny dyżur lekarza będzie obejmował porady, konsultacje, badania diagnostyczne oraz drobne zabiegi chirurgiczne i ortopedyczne możliwe do realizacji w ramach posiadanych uprawnień, umiejętności i możliwości sprzętowych Izby Przyjęć, mając na uwadze pomoc i opiekę nad pacjentem w okolicznościach zagrażających jego zdrowiu i życiu.

Lekarz dyżurny Izby Przyjęć w ramach swych usług przyjmuje wszystkich pacjentów, którzy trafili do Izby Przyjęć lub zostawili przywiezieni przez Zespół Ratownictwa Medycznego, udziela im pomocy, a w razie potrzeby korzysta z konsultacji lekarzy dyżurnych oddziałów w zakresie niezbędnych specjalności.

Oczekujemy kolejnych kroków w poprawie dostępności do opieki medycznej w naszym szpitalu.