W związku z rozpoczęciem inwestycji “Przebudowa drogi powiatowej nr 1064F (całej ulicy Żelaznej wraz z dwoma obiektami mostowymi)” Starostwo Powiatowe w Żaganiu informuje, iż z dniem 6 lutego 2023 roku wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w obrębie mostów na ulicy Żelaznej w Żaganiu.

Zgodnie z nową organizacja ruchu wyłączony z ruchu zostanie fragment ul. Żelaznej na odcinku od skrzyżowania z ul. Szprotawską do skrzyżowania z ul. Kolejową.
Nieprzejezdne pozostaną obiekty mostowe przy Kępie Ludwika, natomiast dojazd do posesji znajdujących się na wyłączonym fragmencie drogi będzie możliwy zarówno z jednej, jak i z drugiej strony rzeki.

Planowany objazd będzie poprowadzony przez ul. Piłsudskiego, ul. Jana Pawła II, rondo Czterech Pancernych, ul. Dworcową, następnie przez ul. Kolejową, z której kierowcy ponownie będą mogli kontynuować jazdę przez ul. Żelazną w kierunku na Świętoszów.

W czasie trwania remontu zmianie ulegnie również rozkład jazdy autobusów (wyłączone zostaną z tras dotychczasowe przystanki na remontowanym odcinku drogi).

MZK Sp. z o.o. informujemy, że od 6 lutego 2023 roku komunikacja do/z dzielnicy Moczyń będzie prowadzona ulicami: Szkolną, Kolejową i Piłsudskiego. W przypadku połączeń z Moczynia na Żary oraz kursów powrotnych, należy się przesiąść w Rynku do autobusu dowożącego do dzielnicy Moczyń.

UWAGA kurs o godz. 06:50 do Żar – pasażerowie będą musieli przesiąść się na do autobusu na ulicy Żaganny!
Zmianie ulegną godziny odjazdu autobusów w obu kierunkach. Ważny rozkład jazdy dostępny na stronie przewoźnika.

Planowany termin zakończenia inwestycji to 30.04.2024 roku.