Tapas Music Festival

Przed nami kolejny wakacyjny weekend pełen atrakcji. Rozpoczniemy go w piątkowy wieczór przyrodniczym spacerem po mieście z przewodnikiem. O godz. 18.00 wyruszymy spod Centrum Informacji Turystycznej w Żaganiu w podróż wiodącą od kościoła pw. Świętego Krzyża wzdłuż rzeki Bóbr do mostu Żaganny. Będzie to pierwszy z cyklu pięciu bezpłatnych spacerów po Żaganiu z przewodnikiem organizowanych w ramach “Wakacji z Maszkaronem 2023”. Spacer poprowadzi Halina Dobrakowska – prezes Towarzystwa Przyjaciół Żagania, regionalistka, pilot wycieczek, przewodnik turystyczny po Żaganiu, Dolnym Śląsku i Sudetach.

O godzinie 19.00 zapraszamy na zajęcia fitness na boisku sztucznym Arena przy ul. Kochanowskiego. Zajęcia są bezpłatne dla młodzieży z Żagania, dorosłych obowiązuje wejściówka w cenie 10 złotych.

Zajęcia fitness na Arenie

W sobotę od godziny 20.00 zapraszamy na Tapas Music Festival łączący ucztę dla ciała i duszy, czyli znakomitą muzykę z najlepszej jakości przekąskami. Na dziedzińcu pałacu wystąpi Damian Ukeje – zwycięzca pierwszej edycji „The Voice of Poland”. Klimatyczny występ umilą hiszpańskie przekąski przygotowane z najwyższej jakości produktów: kawioru z jesiotra, szynki iberyjskiej oraz wołowiny. Dla pierwszych 100 uczestników tapas gratis!

Tapas Music Festival

W niedzielę o godz. 13.00 w kinie Inter wyświetlimy animację dla dzieci o niesamowitej przyjaźni między człowiekiem a… no właśnie, stworem, który zazwyczaj budzi strach. To również opowieść o dojrzewaniu i szukaniu odwagi, aby walczyć o to, co najcenniejsze (wstęp wolny).

O godz. 18:00 w kinie wystartuje komediowy maraton filmowy, który otworzy film „Pixie” (reż. Barnaby Thompson, Wielka Brytania 2020), czyli błyskotliwa komedia sensacyjna i rasowe kino zemsty w jednym (bilet 15 zł do nabycia przed seansem). Kolejne seanse w ramach maratonu przewidywane są na godz.19.45 i 21.30 – wstęp wolny w ramach dostępnych miejsc.

Wakacyjny maraton filmowy