Przed nami ostatni wakacyjny weekend w Żaganiu. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach, które w sobotę i w niedzielę odbędą się w naszym mieście.

W sobotę 2 września zapraszamy na IX Loko-Piknik, który w godzinach od 11.00 do 16.00 odbędzie się na terenie żagańskiego dworca kolejowego. Przygotowano przejazdy zabytkowych pociągów, pokaz lokomotyw, symulatory jazdy, pokazy makiet kolejowych, atrakcje dla najmłodszych i stoiska gastronomiczne.

O godzinie 17.00 w sali Kryształowej pałacu odbędzie się wyczekiwana premiera Teatru Księżnej Dorotyspektakl teatralny “Zemsta”! To jedno z najbardziej znanych i cenionych dzieł Aleksandra Fredry. Akcja utworu toczy się w XIX wieku i opowiada o intrygach, miłości i zemście. Bilety dostępne przed spektaklem  (20 złotych).

W sobotę na na własnym stadionie zespół MKS Czarni Żagań 1957 zmierzy się z Koroną Kożuchów. Mecz rozpocznie się o godzinie 16.00 na stadionie przy ulicy Karpińskiego 4. Wydarzenie biletowane 𝟭𝟬 złotych (kobiety, dzieci i młodzież do lat 16 – wstęp bezpłatny)

W niedzielę 3 września Parafia św. Józefa zaprasza na Festyn Parafialny przy kościele św. Krzyża przy ulicy Szprotawskiej. W programie występy artystyczne, kiermasz książek, dmuchańce oraz żagańskie “Narodowe Czytanie” organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Papuszy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej lektury “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Wydarzenie to rozpocznie się o godzinie 13.00-16.00