17 stycznia 2024 roku w urzędzie miasta w Żarach odbyło się spotkanie Marszałka Województwa Lubuskiego Marcina Jabłońskiego z wójtami i burmistrzami samorządów tworzących Żarsko-Żagański Obszar Funkcjonalny, by zachęcić do szybkiej realizacji złożonych projektów oraz ich doprecyzowanie w wymaganych zakresach. W ramach opracowywanych wspólnie projektów planujemy budowę systemu ścieżek rowerowych,  cyfryzację i e-usługi, edukację oraz walkę z włączeniem społecznym mieszkańców obszaru.

Po zakończonym spotkaniu Marcin Jabłoński Marszałek Województwa Lubuskiego, Andrzej Katarzyniec Burmistrz Miasta Żagań oraz Paweł Lichtański Burmistrz Iłowej podpisali list intencyjny w sprawie przystąpienia samorządów do inwestycji budowy ścieżki rowerowej z Żagania do Czernej.

Inwestycja będzie realizowana w ramach zintegrowanych inwestycji terytorialnych ŻŻOF i jak podkreślali dziś jednogłośnie sygnatariusze listu, jest przykładem doskonałej współpracy pomiędzy samorządami.

Na terenie Żagania droga rowerowa będzie miała długość 2,5 km. Dłuższy jej odcinek przebiegał będzie po terenie gminy Iłowa (ponad 5,5 km).