30 stycznia burmistrz Andrzej Katarzyniec spotkał się z lokalnymi mediami, aby odnieść się do rozkopanej dziury przy ulicy Brackiej w Żaganiu. Na spotkanie zaproszony został również Ireneusz Danieliszyn, żagański przedsiębiorca i deweloper, właściciel działki. Poinformował zebranych, że po ponad 3 latach przygotowań do inwestycji, po przeprowadzeniu badań archeologicznych oraz uzyskaniu wszystkich uzgodnień i pozwoleń, rozpocznie się budowa budynku mieszkalnego w centrum Żagania. W miejscu dziury powstanie czterokondygnacyjny blok mieszkalny składający się z 40 mieszkań (głównie małych). W bloku będą windy, miejsca dla rowerów, na niższych kondygnacjach balkony, na wyższych antresole. Niestety nie ma możliwości wykonania parkingu podziemnego pod budynkiem w takiej zabudowie. Oprócz mieszkań w stanie deweloperskim w obiekcie znajdą się sklepy i oddział banku.

Burmistrz Andrzej Katarzyniec obiecał, że rok po zakończeniu budowy budynku wyremontuje ulicę Bracką. Miasto wstrzymywało się dotychczas z tą inwestycją z uwagi na przewidywane obciążenia, jakie wystąpią na jezdni w momencie prowadzenia inwestycji dewelopera.

Ireneusz Danieliszyn poinformował, że przy ulicy Brackiej zrealizuje również drugą inwestycję mieszkaniową. Nowy budynek powstanie na rogu ulic Brackiej i Keplera, po dokonaniu niezbędnych zmian w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego. Inwestycja ta będzie prowadzona równocześnie z pracami archeologicznymi, aby maksymalnie skrócić czas budowy. Deweloper wybuduje również 7 budynków dwunastolokalowych przy ulicy Bolesławieckiej. Będą tam zarówno mieszkania na sprzedaż w stanie deweloperskim, jak i na wynajem.

Burmistrz Andrzej Katarzyniec pogratulował przedsiębiorcy ambitnych planów inwestycyjnych i zapewnił, że wszelkie uzgodnienia, jakie są niezbędne ze strony miasta w zakresie planowanych inwestycji, zostaną przeprowadzone w możliwie najszybszym terminie. Gospodarz Żagania podkreślił, że budowa nowych mieszkań doskonale wpisuje się w inwestycyjne działania samorządu – uzbrajanie strefy Würtha, którą jest zainteresowany inwestor z branży motoryzacyjnej. Na sprzedanej działce przy ulicy Armii Krajowej powstaje galeria handlowa, miasto tworzy kolejne miejsca postojowe w centrum (przy ulicy Sobieskiego), finalizując równocześnie wielomilionowe projekty na remont kąpieliska, budowę przedszkola, czy budowę nowego cmentarza komunalnego.