Nieodpłatne konsultacje

Na terenie Powiatu Żagańskiego od 2016 roku działają trzy punkty konsultacyjne do dyspozycji mieszkańców powiatu w ramach ogólnopolskiego programu. Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej działają w Starostwie Powiatowym w Żaganiu (ul. Dworcowa 39, pok. nr 13) oraz w budynku Starostwa Powiatowego w Szprotawie (ul. Kościuszki 30, pok. nr 1). Punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego znajduje się w Bibliotece Kultury w Iłowej (ul. Żagańska 15, pok. nr 5).

Program funkcjonuje na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej. Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się według kolejności zgłoszeń po umówieniu terminu wizyty pod nr tel. 68 470 99 76 (w godzinach pracy Starostwa Powiatowego). Na poradę należy zabrać ze sobą całą posiadaną dokumentację w sprawie. Szczegółowy harmonogram dyżurów znajduje się na plakacie oraz na stronie edukacja.prawna.info.pl.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami online:

Kredyty chwilówki – na co zwrócić uwagę?

Przesyłanie dokumentów tożsamości przez Internet

Prawo pacjenta do dokumentacji medycznej

Podstawowe zasady zawierania umów cywilnoprawnych

Hipoteka – w jakich przypadkach nie jest możliwa?

Gwarancja, a rękojmia

Artykuły powstały w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie CIVIS SUM zadania publicznego pt.: „Prowadzenie punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz realizacja zadań z zakresu edukacji prawnej na terenie Powiatu Żagańskiego w 2023 r.” finansowanego ze środków przekazanych przez Powiat Żagański.