8 marca 2015 o godz. 17:00 w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego miało miejsce wielkie wydarzenie -Musicalowa Gala Teatru Broadway. Po raz pierwszy w Żaganiu wystąpili dla Państwa artyści Teatru Broadway -Prywatnego Teatru Muzycznego Małgorzaty Obłój ze Szczecina.

Taniec, śpiew ,porywająca muzyka, entuzjazm, 200 barwnych kostiumów, pióra, fraki, suknie. To wszystko, co w musicalu najlepsze, obejrzeć można było w barwnym dwugodzinnym widowisku o charakterze musicalowo &ndashrewiowym w wykonaniu Teatru Broadway. W repertuarze widowiska znalazły się największe hity musicalowe i przeboje filmowe klasyki światowej od lat 20- tych do 80-tych. Fragmenty z musicali Cabaret , Moulin Rouge, Chicago,Jesus Christ Superstar, Hair, West Side Story oraz znane songi filmowe wykonywane niegdyś przez Franka Sinatrę, Lizę Minelli, Jamesa Browna. Takie jak My Way, New York czy słynna Deszczowa Piosenka, którą rozsławił Gene Kelly.

Nie zabrakło również ponadczasowych współczesnych soulowych utworów takich jak Fever czy Feeling Good i wielu innych znanych lubianych przebojów muzyki rozrywkowej. To spektakl, który dzięki zróżnicowanemu repertuarowi zapewnia doskonałą zabawę wszystkim widzom. Teatr Broadway- Prywatny Teatr Muzyczny Małgorzaty Obłój od dziesięciu lat odnosi sukcesy na scenach w kraju i za granicą. Jest to jedyny teatr rozrywki na Pomorzu Zachodnim. 30 młodych artystów zaprezentowało wachlarz umiejętności wokalnych i tanecznych. Bogaty repertuar spektaklu zawierał wiele wątków romantycznych i komediowych. Organizatorzy:Centrum Kultury w Żaganiuwww. ck. zagan. plPałac Książęcy Sp. z o. o. www. palacksiazecy. plgaleria foto Adam Żyworonek