Centrum Kultury w Żaganiu zaprasza w niedzielę 10 maja o godz. 17. 00 do sali Familijnej Pałacu Książęcego na koncert Erlendis Quartet, organizowany w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego. Wstęp na występ gitarowego kwartetu jest wolny. Erlendis Quartet (wcześniej Poznański Kwartet Gitarowy) powstał w październiku 2013 roku z inspiracji dr Łukasza Kuropaczewskiego.

Tworzą go studenci klasy Maestro: Anna Chorążyczewska, Adrian Furmankiewicz, Wojciech Jurkiewicz i Karol Mruk. Członkowie kwartetu to wielokrotni laureaci konkursów gitarowych w całej Europie, uznani soliści i kameraliści. W 2014 roku kwartet zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Olsztynie, w kategorii zespołów kameralnych. Erlendis Quartet kształcił się na kursach mistrzowskich u uznanych muzyków różnych specjalności, takich jak: Maestro Marek Moś, Maestro Jose Maria Florencio, Karol Marianowski (Meccore String Quartet), Krzysztof Polonek (Berliner Philharmoniker) czy Jakub Jakowicz (Lutosławski Quartet).

Zespół sięga po różnorodny repertuar, od opracowań arcydzieł muzyki poważnej, przez utwory dedykowane na kwartet gitarowy, na autorskich transkrypcjach skończywszy. Ideą zespołu jest przekazywanie pasji poprzez przystępny i niebanalny repertuar w żywiołowy i emocjonalny sposób. Kwartet intensywnie koncertuje w Polsce i za granicami. Erlendis z języka islandzkiego oznacza za granicą, daleki, zamorski.