26 kwietnia Zastępca Burmistrza Piotr Kowalski z przedstawicielami Stowarzyszenia “Miasto Bez Granic” Marianem Świątkiem oraz Wiesławem Urbanem odwiedzili miasto partnerskie Teltow, aby uczestniczyć w uroczystości Święta Kwitnącej Wiśni.

Święto to przypomina naszym przyjaciołom o odzyskanej wolności. Drzewka zasadzone zostały w miejscu zburzonego muru berlińskiego przez Ambasadora Japonii w Niemczech. Od tamtej pory rokrocznie upamiętnia się to wydarzenie. W kwietniowych obchodach brał udział tradycyjnie Ambasador Japonii oraz rodzina ambasadora, który zasadził wiśniowe drzewka. Nasza delegacja spotkała się z partnerskim Stowarzyszeniem “Teltow bez granic” i na wspólnym stoisku zaprezentowała Żagań.

Dodatkowo prowadzone były rozmowy z burmistrzem Thomasem Schmidtem, z lokalnymi przedsiębiorcami oraz Policją Autostradową. Rozmowy mogą zaowocować nawiązaniem współpracy gospodarczej z organizacjami przedsiębiorców z Brandenburgii. Nasza delegacja zaprosiła przyjaciół z Teltow do Żagania. Rozmowy przebiegały w przyjaznej atmosferze. Wielu mieszkańców Teltow wywodzi się z okolicach naszego miasta.