Czwarty czwartek listopada przywitał nas Świętem Dziękczynienia – amerykańskim dniem radości, który wyjątkowo będziemy dzisiaj obchodzić w Żaganiu wspólnie z naszymi sojusznikami z 3. Batalionu 69. Pułku Pancernego Armii USA.

Święto Dziękczynienia jest dniem, w którym każdy z nas ma okazję podziękować za sprawy, za które możemy być wdzięczni – Bogu, losowi, przypadkowi. Jest to dzień, w którym bez względu na wyznawany światopogląd warto zastanowić się nad tym, co dobrego przyniosło z sobą życie. W tym szczególnym i rodzinnym dniu życzymy naszym gościom radosnych wspomnień z pobytu w Żaganiu, wielu powodów do okazywania wdzięczności oraz smacznego indyka!

Świąteczny obiad amerykańscy żołnierze zjedli w Sali Kryształowej żagańskiego Pałacu. Życzenia złożył zebranym dowódca sił lądowych USA w Europie generał Ben Hodges, dowódca 11LDKPanc. generał dywizji Jarosław Mika oraz burmistrz Daniel Marchewka. Kapelani obu armii podziękowali za przygotowane posiłki. W przyjacielskiej atmosferze świętowano Dzień Dziękczynienia w Żaganiu. Przy świątecznym stole spotkali się amerykańscy i polscy żołnierze, dowódcy, samorządowcy oraz nauczyciele.