W związku z pracami modernizacyjnymi na sieci wodnej w Żaganiu informujemy, że jakość wody w rejonie ulic Starowiejska, Zielona, Ogrodowa, Nowogródzka może ulec pogorszeniu. Pomimo pozytywnej oceny jakości samej wody dostarczanej przez ŻWiK Sp. z o.o. może ona ulec pogorszeniu w wyniku kontaktu ze starą, wyeksploatowaną infrastrukturą. 4 kwietnia 2016 roku odbyło się spotkanie robocze, w trakcie którego radni, urzędnicy miejscy oraz przedstawiciele mediów mogli ocenić stan rur wodociągowych, którymi woda dostaje się do kranów w żagańskich gospodarstwach domowych.

Prezes Andrzej Pilimon zapowiedział rozpoczęcie energicznych działań związanych z przeciwdziałaniem takiej sytuacji, a w konsekwencji doprowadzenia do uzyskania w żagańskich gospodarstwach domowych wody jakości porównywalnej do wód mineralnych. 

Pierwsze zdecydowane kroki zostały poczynione przez Żagańskie Wodociągi natychmiast po zdiagnozowaniu problemu przez nowego prezesa Spółki. Jednym z elementów poprawy jakości wody jest rozpoczęty właśnie remont stacji uzdatniania wody, należącej do ŻWiK (wartość projektu wynosi około 6 milionów złotych). Rozpoczęto również pierwsze kroki związane z decyzją o wymianie starej infrastruktury podziemnej żagańskich wodociągów.

Podjęte prace modernizacyjne potrwają do końca czerwca 2016 roku.