30 kwietnia 2016 roku na Placu Generała Maczka rozpoczęła się „Majówka”. Jak co roku przygotowaliśmy dla wszystkich pokoleń mnóstwo atrakcji. Pierwszego dnia na scenie dobrą zabawę zapewniały gwiazdy muzycznego nurtu disco polo. Wystąpił zespół Jorrgus​, którego numerem jeden jest „ Ja chcę mieć żonę”. Piosenka ta przez 16 tygodni zajmowała pierwsze miejsce w programie muzycznym telewizji ITV „Disco Polo Live”. Po formacji Jorrgus na scenie pojawił się król sceny disco Tomasz Niecik Oficjalny​ – znany z takich przebojów jak „Cztery osiemnastki” czy „Tutti Frutti”. Na zakończenie pierwszego dnia majówki odbyła się dyskoteka plenerowa, podczas której taneczne przeboje dla każdego pokolenia zagrał Dj Grabb. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy.

galeria foto scena  dzień 1 Adam Żyworonek

 

Drugi dzień majówki odbył  w klimatach cygańskich.  Na Plac Generała Maczka przyjechał cygański tabor Papuszy.  Przez cały dzień  można  było korzystać z atrakcji przygotowanych przez Romów:  m.in.: wystawy strojów cygańskich, taborowych i estradowych; stoiska z wydawnictwami muzycznymi i literackimi; animacje dla dzieci, czytanie w cygańskim namiocie bajek Jerzego Ficowskiego i Edwarda Dębickiego, wróżby cygańskie bez pobierania opłat. Ponadto przy ognisku  można było  spróbować romskiego gulaszu oraz placków z konfiturą.

Na scenie tego dnia wystąpiły m.in: zespół Dzikie Pola założony w 1999 roku  przez absolwentów konserwatoriów w Moskwie i Kijowie. Nie zabrakło również pokazów i warsztatów tańca cygańskiego.  Na zakończenie dwudniowej majówki odbył się prawdziwe cygańskie show – Koncert Jubileuszowy Cygański Zespół Terno / Cygański Teatr Muzyczny Terno​ . Był to  egzotycznie piękny i rytmiczny program zawierający elementy humoru oraz skeczu, który na pewno porwał żagańską publiczność swoim romskim temperamentem tancerek, muzyków i wokalistek.

galeria foto scena dzień 2 Adam Żyworonek