Miasto od wielu lat boryka się z problemem mieszkalnictwa socjalnego. Aby znacznie poprawić sytuację w Żaganiu podjęliśmy się inwestycji przebudowy budynku mieszkalnego przy ulicy Pstrowskiego 12. Dzięki rozpoczętym właśnie pracom powstanie 12 nowych lokali socjalnych, co pozwoli zmniejszyć kolejkę oczekujących na przydział mieszkań i poprawić sytuację rodzin potrzebujących pomocy lokalowej w mieście.

W ramach wyznaczonych zadań wykonawca dokona rozbiórki istniejącego budynku mieszkalno-usługowego oraz budynku gospodarczego. Wybudowany zostanie nowy budynek na starych (pozostawionych)  fundamentach w obrysie, kształcie i architekturze starego. Nowy obiekt zaprojektowano z przeznaczeniem na 12 lokali socjalnych o powierzchni ok. 30 m2 każdy. Pojedyncze mieszkanie posiadało będzie pokój dzienny, kuchnię, łazienkę z toaletą. Wyposażone zostanie w instalację zimnej i ciepłej wody podgrzewanej z bojlerów elektrycznych, pomieszczenia ogrzewane będą piecami kaflowymi na paliwo stałe i grzejnikiem elektrycznym łazienkowym. Nowy budynek gospodarczy mieścił będzie 12 wydzielonych pomieszczeń (komórek).  Administratorem budynku będzie (tak jak do tej pory ) Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Żaganiu.

Prace wykona wybrany w przetargu nieograniczonym Zakład Remontowo–Budowlany Henryka Nowickiego z  Bukowiny Bobrzańskiej. Wartość  inwestycji wynosi 1.094.877,12 złotych. Przewidywany termin zakończenia budowy – grudzień 2017 roku.

Inwestycja finansowana będzie w 60% z budżetu Gminy Żagań o statusie miejskim, natomiast w 40% zrealizowana w ramach dofinansowania Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie. O tym, że budynek wymaga gruntownego remontu można przekonać się, oglądając naszą galerię zdjęć. Fotografie wykonane zostały przed rozpoczęciem prac.