Polacy bardzo chcą dzielić się jedzeniem z potrzebującymi. Dlatego tak bardzo potrzeba wolontariuszy, którzy w tym pomogą. Co można zrobić w kilka osób? Zgłosić się do lokalnego Banku Żywności i powiedzieć: chcemy zbierać dla innych! W swoim ulubionym sklepie, albo w sklepie, który już zgłosił się do akcji. Świąteczną Zbiórkę Żywności Banki Żywności zaplanowały na 25-27 listopada.

 – Najważniejsze, żeby mieć grupę, choć równie dobrze można zgłosić się samemu. Grupa znajomych lub organizacja pozarządowa może przyjść do nas z propozycją zbiórki we wskazanym przez siebie sklepie, albo zadeklarować uczestnictwo w zbiórce już gdzieś zaplanowanej. Zapraszamy już teraz, bo żeby wszystko się udało, musimy mieć dużo czasu na przygotowania – tłumaczą przedstawiciele Banków Żywności.

Pod adresem www.bankizywnosci.pl w zakładce „kontakt” znajdziecie Państwo listę Banków Żywności. Zgłoście się do niego do 7 listopada. Chodzi o to, by wspólnie zastanowić się nad możliwością zbiórki, którą proponujecie i sprawdzenie, czy wskazany przez Was sklep może w niej uczestniczyć. A może na proponowanej liście znajdziecie miejsce, w którym będziecie chcieli namawiać Polaków do tego, by pomagali ludziom najbardziej potrzebującym. Lista sklepów w całej Polsce, które już zgłosiły się do akcji znajduje się pod adresem www.bankizywnosci.pl w zakładce „aktualności”.

Jedno jest pewne – to będzie już 20 Świąteczna Zbiórka Żywności, która bez wolontariuszy się nie uda. A udać się musi, bo dzięki Bankom Żywności i ludziom takim jak Wy, co roku osoby żyjące w bardzo trudnych warunkach mają święta o jakich marzyły całe życie.