W Szkole Podstawowej nr 2 powstał nowy oddział przedszkolny dla trzylatków. W środę 16 listopada maluchy zostały uroczyście pasowane na przedszkolaków.

– Moja córeczka Maja jest bardzo zadowolona z przedszkola w PSP nr 2 – mówi Małgorzata Szczegóra, mama. – Do szkoły chodzą starsze dzieci, dzięki czemu mogę odprowadzać i odbierać je wszystkie. To było bardzo potrzebne miejsce, szczególnie dla takich rodziców, jak ja.

Jej opinię potwierdza również Maja, która z uśmiechem na buzi mówi, że w przedszkolu jest bardzo fajnie.

– Miasto sfinansowało nam remont pomieszczeń i przystosowanie ich do potrzeb trzylatków – wylicza Dorota Maćkowska, dyrektor szkoły. – Jesteśmy bardzo wdzięczni burmistrzowi Danielowi Marchewce i Zbigniewowi Białkowskiemu, dyrektorowi departamentu infrastruktury i oświaty w Urzędzie Miasta. Pomogła też rada rodziców i sponsorzy. Maluchy mają osobne wejście do swoich pomieszczeń. Tutaj też śpią i jedzą posiłki, które przynoszą im panie z kuchni.

Trzylatki po raz pierwszy wystąpiły przed publicznością. Zatańczyły i zaśpiewały, a na koniec zostały pasowane na przedszkolaków. Otrzymały dyplomy, a w nagrodę owoce, które przekazała im Monika Wojtysiak z Urzędu Miasta.

– Dzięki oddziałom przedszkolnym przy szkołach od dwóch lat wszystkie chętne dzieci mają miejsca w przedszkolach – zaznacza Z. Białkowski.

(mt)

Fot. Adam Żyworonek