Ponad 770 dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych w szkołach i miejskich przedszkoli bawiło się podczas spektaklu mikołajkowego w Sali Kryształowej. Każde dziecko dostało prezent od burmistrza Daniela Marchewki i dyrektora Zbigniewa Białkowskiego, szefa Departamentu Infrastruktury i Oświaty.

– Co wam się najbardziej podobało? – zapytaliśmy Natalkę i Kasię z Miejskiego Przedszkola nr 2. – Wszystko było fajne. Ozdoby, dmuchane Mikołaje – odpowiedziały rezolutnie dziewczynki. – Ale najbardziej podobał nam się pałac i piękne żyrandole.

Dzieci nie mogły od nich oderwać oczu. – Cieszymy się, że wystój Sali Kryształowej po remoncie robi wrażenie również na najmłodszych – skomentował zachwyt dzieci burmistrz D. Marchewka. – Dzięki temu, że mamy wreszcie scenę i  salę teatralną z prawdziwego zdarzenia, do miasta powracają  spektakle i koncerty dla dzieci i nie tylko. Dawno temu wydarzenia kulturalne były organizowane powszechnie i cyklicznie, ale później tradycje wspólnych wyjść szkół i przedszkoli na przedstawienie, czy koncert filharmonii, zaczęły zamierać.

We wtorek 6 grudnia na widowni zasiadły małe “Mikołaje” w czerwonych czapeczkach, rogach renifera, itp. Na scenie spektakl „W pracowni świętego Mikołaja” zaprezentowała grupa Prym Art. Dzieci przez godzinę siedziały grzecznie i wstrzymywały oddechy, żeby wspólnie tańczyć i śpiewać podczas piosenki finałowej. Najwięcej radości sprawiły im słodkie prezenty, przygotowane przez burmistrza i dyr Z. Białkowskiego. Bardzo głośno, chóralnie zapewniały D. Marchewkę, że były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Beata Tołpa, dyrektor Centrum Kultury wystąpiła w stroju „Śnieżynki”, pomagającej św. Mikołajowi i burmistrzowi w rozdawaniu prezentów.

Pałacowe mikołajki odbyły się w dwóch turach.

My życzymy wszystkim dzieciom spełnienia marzeń i wspaniałych prezentów pod choinką.

galeria foto A.Żyworonek

Zapraszamy również we wtorek 6 grudnia o godz. 18.00 na Świet(l)ną Niespodziankę dla starszych i młodszych, na pl. Słowiańskim. W niedzielę 18 grudnia w godz. 10.00-18.00 zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy, o 16.00 na koncert, a od 18.00 na Miejską Wigilię, podczas której podzielimy się opłatkiem i skosztujemy wigilijnych potraw.