Zakończył się remont dyspozytorni i działu przewozów w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Żaganiu. Wkrótce w pomieszczeniach zostanie zamontowany monitoring, obejmujący między innymi stację paliw, która również etapami zostanie całkowicie zmodernizowana.

 W symbolicznym otwarciu dyspozytorni i stacji paliw wziął udział dyrektor Zbigniew Białkowski, szef Departamentu Infrastruktury i Oświaty w magistracie. – Wraz z burmistrzem Danielem Marchewką cieszymy się z rozwoju zakładu – powiedział. – To ważne, żeby klienci widzieli, że to nowoczesna firma, w której można skorzystać z profesjonalnych usług. Trzeba też docenić fajną załogę, która traktuje MZK jak wspólne dobro.

W tym roku miasto podniosło kapitał zakładowy spółki MZK o 98 tys. zł, w dwóch transzach.  Te pieniądze burmistrz oraz Rada Miasta przeznaczyli na modernizację ogólnodostępnej stacji paliw przy ul. Młynarskiej.

– Wymieniliśmy już dwa zbiorniki podziemne – wylicza Bogdan Mucha, prezes MZK. – Są nowe dystrybutory i pawilon stacji, który wkrótce zostanie podłączony do prądu i sieci wodno-kanalizacyjnej. Będzie też nowa wiata, a w przyszłości będą też nowe chodniki.

Prezes zaznacza, że teren zakładu jest rozległy i według koncepcji burmistrza można go wykorzystać na otwarte, komplementarne usługi dla kierowców z miasta i nie tylko. – W ramach tego pomysłu, w przyszłości obok stacji powstaną myjnie bezdotykowe, które rozszerzą naszą ofertę – dodaje B. Mucha. – Mamy już działający ogólnodostępny punkt wulkanizacyjny, który cieszy się sporym powodzeniem.