Szanowni Mieszkańcy,

w związku z licznymi pytaniami kierowanymi do Urzędu Miasta Żagań w zakresie odśnieżania ulic w mieście informujemy, że nie wszystkie z ulic, na których obserwują Państwo zalegający śnieg stanowią ulice miejskie. Część z nich stanowi ulice krajowe (ulica Żarska do ronda oraz obwodnica), część jest ulicami wojewódzkimi (Armii Krajowej, Kożuchowska, Lotników Alianckich, Plac Kilińskiego, Plac Wolności, Jana Pawła II, Przyjaciół Żołnierza), 14 to ulice powiatowe (Bolesławiecka, Buczka, Chrobrego, Dworcowa, Kochanowskiego, Kolejowa, Kościuszki, Łąkowa, Nocznickiego, Obwodowa, Piastowska, Śląska, Żelazna, Żółkiewskiego).

W odniesieniu do zgłaszanych przez Państwa uwag przypominamy, że za utrzymanie i bezpieczeństwo w pasie drogowym odpowiada zarządca. Zauważone problemy prosimy zgłaszać zatem odpowiednio do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz Starosty Żagańskiego.

Równocześnie przypominamy, iż właściciel nieruchomości jest odpowiedzialny za odśnieżanie chodnika, jeżeli chodnik jest położony wzdłuż jego nieruchomości. W zakresie utrzymania czystości chodników przeprowadzane są kontrole Straży Miejskiej.