W środę 8 marca w żagańskim magistracie odbyło się spotkanie burmistrza Daniela Marchewki, burmistrz Żar Danuty Madej, wójta gminy wiejskiej Żary Leszka Mrożka oraz wójta gminy wiejskiej Żagań Tomasza Niesłuchowskiego. Spotkanie dotyczyło zmian zaproponowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, dotyczących  finansowania projektu komunikacyjnego w Żagańsko-Żarskim Obszarze Funkcjonalnym, dofinansowanym z Unii Europejskiej. W Dzień Kobiet nie zabrakło również kwiatów i życzeń dla wszystkich pań, uczestniczących w spotkaniu.

Przypomnijmy, że 29 grudnia 2016 r. w Sali Konferencyjnej żarskiego ratusza została podpisana historyczna umowa na dofinansowanie uzbrojenia i budowy dróg w strefach przemysłowych Żar, Żagania oraz gmin wiejskich Żary i Żagań. Całkowita wartość projektu to ponad 26 mln zł. W każdej z podstref ŻŻOF powstaną sieci wodno-kanalizacyjne i drogi. Projekt obejmuje dodatkowo promocję podstref.

(mt)

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.