Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania i Robót Drogowych rozpoczęło renowację ścieżki między mostkami w parku. To tylko jedna z wiosennych inwestycji.

Wymieniamy stare płyty chodnikowe na nowe, z kostki granitopodobnej – tłumaczy pan Krzysztof, pracownik MPOiRD. – Te stare, połamane już się nie nadają do niczego. Natomiast całe zostaną złożone na paletach w naszym magazynie i będą wykorzystywane do napraw w innych miejscach.

Przed położeniem nowej nawierzchni pracownicy wyrównają i ubiją podłoże, żeby nowa ścieżka była nie tylko estetyczna, ale również trwała.  

– Będziemy się starali, żeby skończyć ul. Mostową możliwie szybko – dodaje Wojciech Szumski, prezes MPOiRD. – Bo plany nas gonią. Musimy od razu rozpocząć kolejne inwestycje.

Na dniach rozpocznie się naprawa i przebudowa chodników przy ul. Wodnej, Łużyckiej i X-lecia. Oprócz tego spółka sukcesywnie łata dziury w jezdniach należących do miasta i zabiera się za malowanie oznakowania poziomego nawierzchni.

(mt)

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.