Dziewczęta z Zespołu Szkół nr 1 zwyciężyły finał Wojewódzkiej Lubuskiej Olimpiady Młodzieży Gimnazjalnej, który został rozegrany w piątek 12 maja w miejskiej hali sportowej Arena. Teraz szykują się do Mistrzostw Polski.

– W finale zagrały cztery drużyny, najlepsze w województwie – informuje trener Zygmunt Wilczopolski. – Żagań, Świebodzin, Gubin i Słubice.

galeria foto Adam Żyworonek

Cała nasza reprezentacja świetnie sobie radziła, ale na szczególne podkreślenie zasługuje postawa dwóch rozgrywających: Małgorzaty Idźkiewicz i Katarzyny Czaprackiej. Gosia strzelała bramki już od pierwszych minut rozgrywek, stwarzała też wiele groźnych sytuacji pod bramka przeciwniczek, z których korzystały jej koleżanki. Reszta zawodniczek również nie próżnowała, powodując, że ich przeciwniczki były w wyraźnej defensywie.

Zarówno Gosia, jak i Kasia grają na co dzień w drużynie młodziczek UKS Sobieski, która stanowi trzon kadry naszego województwa. Niedawno drużyna została wyróżniona przez LZPR koszulkami mistrzów województwa.

W finale nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce, drugie były reprezentantki Słubic, trzecie Świebodzina, czwarte miejsce zajął Gubin.

W Wojewódzkiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży świetnie poradzili sobie również chłopcy – piłkarze ręczni z klas IV-VI, którzy wywalczyli trzecie miejsce w finale rozegranym w Świebodzinie. Pierwsze miejsce zajęli gospodarze, drugie drużyna Słubic, zaś czwarte Zielona Góra.

(mt)

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.