W roku szkolnym 2016/2017 dzięki dotacji fundacji  mBanku w Zespole Szkół nr 2 w Żaganiu został zrealizowany projekt edukacyjny „Questing matematyczny, czyli matematyka MIMOCHODEM”. Celem projektu było rozwijanie umiejętności współpracy, logicznego, matematycznego myślenia i kreatywności poprzez zabawę.

Uczestnikami projektu były najstarsze dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy Minionków i Sówek , a także uczniowie klasy 4b. Projekt polegał na tworzeniu przez grupy warsztatowe z 3 poziomów edukacyjnych gier terenowych o tematyce matematycznej, a następnie wykorzystaniu questów w praktyce – nauce przez działanie.  

Questing matematyczny w nieszablonowy sposób pozwolił stać się dzieciom uczestnikami fascynującej przygody, poszukiwaczami skarbów, odkrywcami tajemnic, a także radosnego odkrywania matematyki  z umiejętnością zastosowania jej w realnych życiowych sytuacjach. W czerwcu podsumowano projekt grą terenową, która polegała na rozwiązywaniu questów: Ściśle tajne szyfry, Tajemnicze listy, Labirynty- szkoła w liczbach, Łamigłówki, Zaskakujące zadania, Zakodowane questy.

Materiał nadesłany przez szkołę.